Frisbo otrzymuje 1.8 min EUR inwestycji w najnowszej rundzie finansowania

image of blog Frisbo Team

Frisbo zaznacza kolejny kamień milowy w swojej podróży: zamknięcie naszej rundy finansowania Seed w wysokości 2 milionów dolarów. 

Inwestycja została poprowadzona przez bułgarski fundusz venture Eleven Ventures, obok wszystkich dotychczasowych inwestorów Frisbo: Gapminder VC, Roca X i Neogen. 

Dziękujemy wszystkim za wiarę w nas i dziękujemy, zespół Frisbo, za to, że to się stało! 

Tutaj masz naszą oficjalną informację prasową dla pełnej historii:

Frisbo pozyskuje 1.8 mln EUR inwestycji i zapowiada nowy standard dostaw

Next day delivery w każdym europejskim kraju - to plan Frisbo na 2022 rok. Pozwoli na to najnowsza runda finansowania, w której udział wziął Eleven Ventures wraz z GapMinder Ventures, RocaX oraz Neogen, czyli fundusze venture capital z Europy Środkowo-Wschodniej.

Sieć Frisbo to ponad 20 centrów fulfillmentowych w Rumunii, na Węgrzech, Słowacji, w Bułgarii, Polsce, Niemczech, Czechach, Republice Mołdawii a nawet Chile. Założona przez Bogdan Colceriu, Laura Frîncu i Vlad Târziu, platforma Frisbo wykorzysta pozyskany w tej rundzie kapitał na dalszą ekspansję i podnoszenie standardów dostaw. 

  • Rośniemy i w zasięgu naszej sieci jest już praktycznie cała Europa. Ale teraz chcemy, by “next-day delivery” stało się standardem również w cross-border e-commerce. Dzięki temu sprzedawcy wchodzący na nowe rynki będą mogli zapewniać taką samą jakość usług, jak lokalne sklepy internetowe - mówi Aleksandra Kubicka, Country Manager Frisbo w Polsce.

W ciągu tego roku liczba klientów korzystających z sieci wzrosła ze 120 do 200. Wśród nich są takie firmy jak oficjalny przedstawiciel Xiaomi w Rumunii i na Węgrzech (www.mi-home.ro i www.mi-home.hu), Bitdefender, Aosom, Morphy Richards, foodpanda, Meli Melo i Intercars. Platforma Frisbo jest zintegrowana ze wszystkimi popularnymi platformami takimi jak m.in. IdoSell, Shopify, Magento oraz marketplace Allegro, eMag i Amazon. Towary sprzedawane w tych wszystkich kanałach mogą być szybko dostarczone lokalnymi kurierami z jednego z dwudziestu magazynów w Europie. 

Eleven Ventures

Eleven Ventures jest jednym z wiodących VC na wczesnym etapie rozwoju w Europie Południowo-Wschodniej, inwestującym w startupy od 2012 roku. W ciągu 9 lat zespół Eleven dokonał 150 wspólnych inwestycji, które przyczyniły się do rozwoju regionalnego ekosystemu startupowego. Eleven wspiera firmy technologiczne w pięciu priorytetowych sektorach - Fintech, Healthcare, Future of Work, Future of Food i Ecomtech. Wśród startupów, które wsparła Eleven są Payhawk, Gtmhub, Dronamics, SMSBump, Kanbanize i Nitropack.

GapMinder Venture Partners BV

GapMinder jest funduszem venture capital o wartości 50 milionów euro, który inwestuje w szybko rozwijające się międzynarodowe firmy technologiczne powstałe w Europie Środkowej na etapie Seed lub Series A. Jako inwestorzy, partnerzy GapMinder stosują praktyczne podejście, pomagając spółkom w rozwoju poprzez doradztwo strategiczne i bezpośrednie zaangażowanie w organizację operacyjną, ład korporacyjny i dyscyplinę finansową. W portfolio GapMinder znajdują się takie spółki jak FintechOS, TypingDNA, SmartDreamers, Deepstash, Frisbo czy Planable. GapMinder jest w większości współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Konkurencyjność 2014 - 2020.

Podobne wpisy

Zamów nasz newsletter

Będziemy Cię informować na bieżąco o wszystkim, co dobrego dzieje się w świecie fulfillmentu.